Bir Grafik Tasarımcı Nasıl Olmalıdır?

Grafik Tasarımcı Nasıl Olmalıdır?

Bir grafik tasarımcı, diğer bir deyişle bir grafikerler yaratıcı zekaya ve aynı zamanda satış pazarlama tekniklerine, reklam stratejilerine hâkim olmalıdır. Tüm bunları güçlü teknoloji bilgisi ile birleştiğinde ortaya başarılı sonuçlar çıkmaktadır .Tasarım yapabilmek için bir konuya bakış açısı çok önemlidir. Tasarım gücünü, hayal gücünü renkleri ve desenleri bilmesi ve teknoloji ile onları bir arya getirmesi gerekmektedir. İyi bir grafiker kartvizit, broşür, katalog , banner , afiş tasarımı vb. hizmetler ile imaj yenileme konusunda fikir sahibi olmalı, verilecek mesajın hedef kitleye en kısa sürede ve en doğru şekilde iletmenin bilinciyle çalışabilmelidir.
Grafik tasarım

Grafik tasarım

Bir Grafik tasarımcı da olması gereken özellikler nelerdir?

1.Yaratıcı zekaya ve sanat bilgisine sahip olmalıdır. 2.Dijital görüntü teknikleri, dijital tasarım ve dijital baskıdan oluşan konuları bilmesi gerekmektedir. 3. İletişim dilini iyi bilmeli. 4. Pazarlama stratejilerine hakim olmalı, özellikle de dijital reklamcılık ve pazarlama ile ilgili bilgi sahibi olmalıdır. 5.Resmin temel kurallarını bilmeli; renk, doku, perspektif, ışık gibi bilgilere hâkim olmalıdır.

GRAFİK TASARIMCILARIN KULLANDIKLARI PROGRAMLAR?

Adobe Illustrator (Ai) Adobe Photoshop (Ps)­­­­­­ Corel Draw Adobe InDesign 3DS Max Adobe Flash ve ActionScript Free Hand Adobe Dreamweawer

Grafik tasarım hazırlanırken nelere dikkat edilmelidir?

1.Tasarlamış olduğunuz renkler ve şekiller birbiriyle uyumlu olmalıdır. 2.Grafik tasarımınız için kullandığınız şekiller ya da desenler çok büyük veya çok küçük olmamalıdır 3.Tasarımınız da kullandığınız şekillerde içeriğe uygun olmalıdır. 4.Grafik tasarım yaparken ana konudan asla sapmamanız gerekmektedir. 5.Tasarlamış olduğunuz konuya uygun yazı sitili kullanmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü

HIZLI İLETİŞİM FORMU