Responsive Tasarım Nedir, Nasıl Yapılmalıdır? | Nelere Dikkat Edilmelidir?

Responsive Tasarım Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?

Responsive web tasarım, internet sitenizi tüm cihazlara uyumlu bir şekilde tasarlanmasıdır. Günümüz teknolojisinde internet sitelerine giren kullanıcıların %50’si mobil,tablet gibi cihazlardan erişim sağlamakta olup bunun sayesinde responsive web tasarım son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Responsive web tasarım, internet sitenizin içerisinde bulunan yazı, görsel ve buton gibi şekillerin, girilen mobil cihazlar üzerinden otomatik olarak ekran boyutuna göre cihaza uyumlu hale gelir ve ulaşmak istediğiniz yazı ve butonlara zoom işlemi yapmadan kolayca görebilir ve ulaşabilirsiniz.

Responsive uyumlu olmayan internet sitelerinde kullanıcılar ulaşmak istedikleri bilgiye erişmekte güçlük çekebilirler. Ziyaretçi aradığı menüye veya yazıya erişmek istediği zaman zoom yapmak zorunda kalacaktır. Bu’da kullanıcının zorlanmasına ve firmanız açısından web sitenizde ziyaretçi kaybetmenize yol açacabilir. Günümüzde mobil ve tablet cihaz kullanımının artması ile birlikte kullanıcılar Responsive (mobil) uyumlu web tasarım sitelerini tercih etmektedirler.

Responsive uyumlu bir web tasarım sitesinde, siteye girildiğinde menüler, görseller, ve yazılar ekrana sığacak şekilde getirilecektir ve ulaşmak istediğiniz bilgilere yorulmadan düzgün bir biçimde rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Günümüzün teknolojisinde mobil cihazlardan web sitelerine ulaşım %40 olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte responsive (mobil) uyumlu web tasarım projeleri tercih edilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
1
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, Frizma Web Tasarım'a hoşgeldiniz.

Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by